Pridané dňa 14. septembra 2022 / 384
Pohlavie : Kocúrik
Veľkosť : dospelé
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Banská Bystrica

Navonok stratil nádej, no my vieme, že jeho plamienok stále horí…

Belveder – prijatý do starostlivosti OZ december 2020 – BB Belveder

Dátum narodenia: 1.10.2020

Belvi je testovaný na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervený, vakcinovaný, kastrovaný a pri adopcii bude čipovaný.

Krásny Belveder je jediný čiernobiely zjav z celej čiernej rodiny. Čierna mama Zambia a 4 súrodenci, všetko ako uhlíky – Zanzibar, Zelda, Zuna, Gombička. Patrí do rodinky, kde sa mačiatka od narodenia dosť vytrápili a aj napriek tomu, že boli na ulici kŕmené, nemali k ľuďom extra veľkú dôveru… Zanzik, Zuna a Zelda už sú domáci maznáčikovia, dočkali sa šťastia. Gombička vyrástla ako divoška, preháňa sa depozitom a o človeka veľmi nestojí. Zostal Belveder. Bohužiaľ, pôvodný inzerát sme museli trochu prepísať, nakoľko Belveder príliš dlho čaká na rodinu a nejak stratil nádej… Z Belvíka sa postupne stal maznák prvej triedy. Išiel si dolámať nohy, aby sa hladkal ako prvý. Priadol na celú miestnosť, žmurkal očami, otieral sa o všetko, občas aj o vzduch… K človeku sa neustále pučil. Pri všetkom asistoval. Zistil, že žiť s človekom je vlastne strašne super a nevedel prestať byť zlatý. Bol úžasný, zábavný, veselý a spokojný. K šťastiu potreboval iba človeka. No ten jeho nechodil a stále neprišiel, čo nášho Belvíka zlomilo a začal sa uťahovať do seba. Nejde k človeku, chodí po kútoch, má svoje dni…vidieť na ňom, že sa snaží a chce, ale už v tom akoby nevidí zmysel. Potrebuje dostať šancu. Vziať ho domov a nechať ho tak, nech si pomaly zvykne. Nečakať zázrak do 3 dní, ale mať trpezlivosť a nechať ho objaviť nový svet. Treba si uvedomiť, že prešiel dlhánsku cestu a prešiel ju s nami. Keď má človeka, zvládne postupne všetko. Noví rodičia si musia získať jeho dôveru. Keď budete na neho dobrí, neexist, že sa do vás nezamiluje. Belvík je mimoriadne komunikatívny a vnímavý. Potrebuje človeka, čo ho bude rovnako vnímať a nehľadá len mačku-doplnok. On je parťák a hľadá si parťáka.  Keď sa opakovane otvorí, bude to niečo úžasné a vy získate neobyčajného kocúra. Veríme, že nájde svoje šťastie, keď už raz vynaložil toľko energie do sebapoznania a začal dôverovať a ľúbiť.

Hľadá si domov iba v interiéri. Dbajte na zabezpečenie okien a balkóna.

Kontakt: 

0910 492 555 (iba sms, ozveme sa), mnau.zv@gmail.com, Facebook

Informácia k adopčným podmienkam :

  • Podpísanie darovacej zmluvy
  • Úhrada adopčného daru – priamo pri adopcii, alebo zaslaním na účet OZ. Výška adopčného daru záleží na novom majiteľovi a jeho možnostiach, ochote prispieť a pomôcť.
  • Do budúcna by sme radi ostali s novým majiteľom v kontakte prostredníctvom mailu a občasných fotografií miláčika, ktoré dokumentujú to, ako sa mu darí.

Informácie aktualizované: január 2022

Mesto: Banská Bystrica

Ďalšie zvieratá na adopciu