Pridané dňa 13. septembra 2023 / 331
Pohlavie : Kocúrik
Veľkosť : dospelé
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Košice

Meno: Alex
Dátum narodenia: 1.1.2020
Pohlavie: samec kastrovaný
Farba: ryšavá
Mačacie choroby: FeLV neg., FIV poz. (potvrdené Laboklin)
Vet. úkony:
– testovaný
– kastrovaný
– odčervený
– čipovaný

– vakcinovaný 

Miesto nálezu: Vyšné Ružbachy
Dátum prijatia: 10.11.2022

Príbeh:

Alex už pravdepodobne minul väčšinu svojich životov a zvládol toho toľko, že si to ani nevieme predstaviť.
Alex nám bol nahlásený ako kocúrik, ktorý nepoužíva zadné nohy. Sadli sme do auta a šli sme až z Košíc pre neho, nemohli sme ho predsa nechať zomrieť v bolestiach, v zime a samého.

Bohužiaľ jeho stav bol ešte horší ako sme čakali. Na miešku už začínala nekróza, stovky parazitov, vychudnutý, vyšťavený, zmierený s osudom. Rozhodli sme sa však ale za neho bojovať.

Alex bol hneď na druhý deň hospitalizovaný na klinike PetStar v Košiciach, kde urýchlene absolvoval abláciu mieška a časti prepúcia a ďalšie vyšetrenia aby sme zistili, prečo nám nechodí. Bol mu zavedený katéter, aby mohol cikať.
Bohužiaľ realita nás zasiahla veľmi silno. Alex bol postrelený, brok je zaseknutý v chrbtici, konkrétne v tele stavca L4. Miecha je značne poškodená.
Ďalej stará zlomenina pravej stehennej kosti a panvy. Pravá labka je značne deformovaná a bolestivá.

Ďalej Alex absolvoval odborné neurologické vyšetrenie v Trenčíne. Vďaka Vašej pomoci ho mohli zdiagnostikovať na MRI. Bohužiaľ, operácia nemožná, riziko je príliš veľké. Brok ostáva v chrbtici.

O pár mesiacov neskôr, Alex absolvoval amputáciu pravej zlomenej labky, kolonoskopiu a histológiu zo vzorky čreva. Má chronický zápal a preto musí brať kortikoidy. 

Alexík si pekne zvykol na život vo vnútri, funguje, hraje sa, je šťastný a konečne bez bolestí. Bohužiaľ je to trošku tvrdohlavý kocúrik, chodiť sa nám nenaučil, labku ale cíti a čiastočne ju vie používať, väčšinu času ju ale za sebou ťahá a takto sa pohybuje. 

Alexovi treba min. 2 x denne vytláčať močový mechúr (veľmi jednoduchý úkon, naučí sa to každý) a dávať tbl, na ktoré je už zvyknutý a nie je to náročné. Nevzdávame sa a hľadáme mu teda domov, kde budú ochotný mu poskytnúť ten najlepší život bez bolesti. 

Ďalšie zvieratá na adopciu