Pridané dňa 13. septembra 2023 / 260
Pohlavie : Kocúrik
Veľkosť : dospelé
Vek : 5-10 rokov
Mesto / Obec : Košice

Meno: Carlos
Dátum narodenia: 01.01.2017
Pohlavie: samec kastrát
Farba: najkrajšia čierno biela
Typ srsti: krátka
Mačacie choroby: FeLV neg. , FIV poz.(potvrdené Laboklin)
Vet. úkony:
– testovaný
– vakcinovaný
– odčervený
– čipovaný
– kastrovaný

Miesto nálezu: Stará Ľubovňa
Dátum prijatia: 18.07.2022

Príbeh
Carlos už je takým našim maskotom. Na žiadnej veterine na neho nezabudnú, je to trošku oriešok 😃

Carlos bol nahlásený v lete 2022. Objavil sa na sídlisku, vychudnutý, so škaredou srsťou, smutný. Ľudia ho vyháňali a bohužiaľ, deti doňho aj kopali 🙁 Keď som sa naňho šla pozrieť, lebo „záchranársky inštinkt“ nepustí, zostalo mi ťažko. Vedela som, že to nebude kocúrik, ktorý sa len zatúlal.

Carlos ležal v strede ihriska na rozkopanej hline. Smutný, sám. Ani ma nepočul keď som k nemu prišla, neskôr sme zistili, že je to kvôli neskutočnému ušnému svrabu. Keď si ma všimol, vstal a prišiel sa pomojkať – a už to bolo. Nastupoval do prepravky a fičali sme domov 🙂

A odvtedy je náš, hniezdovský.

Carlosa následne čakala návšteva veteriny. Klasika – testy, krv, odčervenie, čip, objednávka na kastráciu.
A zrazu katastrofa 😃
FIV poz., krv rozhádzaná, Carlos sa nám rozvracal, hnačkoval, uši ho boleli, všetko ho bolelo.
Zápal pankreasu, zápal uší, ZLOMENÉ rebro, SILNÝ zápal pľúc, BROK blízko acetabula stehennej kosti.

Liečba bola náročná. Prešli sme niekoľkými atb, kortikoidmi, Carlos absolvoval 2 operácie, inhalovali sme, podávali vitamíny. No a potom zrazu sa na sone ukázal útvar na slezine. Carlos po vyliečení pľúc absolvoval teda TRETIU operáciu, splenektómiu a zároveň kontrolnú bronchoalveolárnu laváž.

Našťastie všetko negatívne – na slezine bol útvar benígny, „iba“ hyperplázia pulpy, laváž negatívna, koprológia negatívna, krv ukážková.

Takže po takmer polroku sme mohli očkovať a toto princátko si môže hľadať domov 🙂

Síce je Carlos FIV poz., ale k mačičkám sa (hlavne samiciam) je veľmi dobrý. Nenechá si skákať po hlave ale na pokojné micky nevrčí, nesyčí. Zo začiatku si drží odstup a potom sa s nimi mojká a hrá. Bohužiaľ, pri kocúroch si neskôr skúša vydobiť „vyššiu pozíciu“ – preto ho k nim neodporúčame.

Keďže je to starší pán, má svoj názor, ktorý sa nebojí vyjadriť. 😃 Začiatky boli ťažšie, no Karlík sa pomaly naučil fungovať s ľuďmi. Za každým príde, s každým sa pomojká (ak nie tak je niečo s vami rozhodne zle), ale ak sa mu niečo nepáči rozhodne vám to ukáže a nebojí sa použiť pazúriky ani zúbky. Momentálne sme sa na takej úrovni, že len upozorní, neublíži, ale ak nebudete reagovať – tak varuj dušu na doline 😃 Ak je všetko v poriadku, tak pradie o dušu a pusinkuje sa.
Je to jednoducho veľká osobnosť 🙂

Carlos hľadá domov ako STRIKTNE INDOOR mačka (len dovnútra) kvôli FIV ku skúseným mačkárom. NIE je vhodný ako prvá mačka k ľuďom bez skúseností. Je zvyknutý na cestovanie autom a postroj. Môže byť aj ako spoločník k inými mickám – skôr ale k samiciam, alebo ako jedináčik. Kocúrov s ktorými si rozumie sa vyberá. Psíky nemá rád (trpezlivým prístupom by si ale určite zvykol). K deťom vhodný NIE JE.

Ďalšie zvieratá na adopciu