Pridané dňa 14. septembra 2022 / 495
Pohlavie : Kocúrik
Veľkosť : dospelé
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Banská Bystrica

Charizma, pokoj, dobrota v jednom. 

Baldur – prijatý do starostlivosti OZ 3.5.2022 – Zvolenská cesta BB

Dátum narodenia:  2015

Baldur je testovaný na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervený, vakcinovaný, kastrovaný, pri adopcii bude čipovaný.

Baldur dostal honosné meno, aj keď pochádza z nie najhonosnejších podmienok… V nórskej mytológii jeho meno znamená “princ”. Prišlo nám to vhodné, keďže k nám dokvitol ako sama najvyššia jasnosť a dôležitosť. Nedbal, že roky živoril na ulici, že sa tam trápil s boľavým kolenom v špine, za paletami medzi firmami. Tváril sa ako samozrejmosť sama, že “nate, tu som a starajte sa o mňa, ako si zaslúžim”! Nuž, robíme, ako Jeho výsosť káže. A viete čo? Nerobí nám to problém, pretože Balďo je naozaj chodiaca osobnosť. Je to jeden vyrovnaný, múdry kocúr, ktorý evidentne kadečo zažil a vie, čo sa oplatí riešiť a čo naopak – necháva na nás poddaných. Bez problémov funguje v depozite s xy mačkami, nejde do bitiek, nerobí stresy. Je v kolektíve obľúbený.  Ale samozrejme, keď do neho niekto rypne, po nose si brnkať nenechá. Baldur nie je junior, uško má zničené a časť mu chýba, no je to len chybička krásy. Bolí ho však koleno, röntgen ukázal artrózu kolenného kĺbu bez možnosti riešenia. Sú dni, keď na ňom nebadáme problém a potom sú dni, keď má nôžku odľahčenú a vidíme, že sa šetrí. Dostáva raz mesačne injekciu, ktorá pomáha pri artróze tlmiť bolesť. Prípadne si na domov u veterinára zadovážite mačací sirup od bolesti (niečo ako ľudský Ibáč – podávate samozrejme LEN lieky určené pre zvieratá) a podáte mu ho pár dní, keď bude “pokrčený” – pri zmene počasia napr. On problém ani obmedzenie nepociťuje a my tiež nie, aspoň vám nebude skákať po skriniach… 🙂 Nie je to dôvod, aby žil v útulku, keď má v sebe toľko lásky. Veď aj nás ľudí sem tam niečo pichne, šklbne, zabolí a tiež nás nehádžu na smetisko dejín. Ktorá z týchto informácií je dôležitá pre vás? Jedna jediná a tá znie – Baldur je skvelý a pokojný spoločník. Je nádherný a má charizmu, ako starý  strieborný Cadillac. Jednu nápravu má možno trochu zahrdzavenú…ale to ešte neznamená, že nevie zažiariť na svojom správnom a vysnívanom mieste. Nemusí byť všetko len nové, mladé, dokonalé, botoxové, lesklé a so štítkom. Dajte šancu aj patine a skutočne čarovnej hrdzi…  A Baldur je čarovná hrdza v tom najlepšom zmysle slova.
 

Hľadá si domov iba v interiéri , dbajte na zabezpečenie balkónov a okien.

Kontakt: 

0910 492 555 (iba sms, ozveme sa), bystricka.macacaren@gmail.com, Facebook

Informácia k adopčným podmienkam :

  • Podpísanie darovacej zmluvy
  • Úhrada adopčného daru – priamo pri adopcii, alebo zaslaním na účet OZ. Výška adopčného daru záleží na novom majiteľovi a jeho možnostiach, ochote prispieť a pomôcť.
  • Do budúcna by sme radi ostali s novým majiteľom v kontakte prostredníctvom mailu a občasných fotografií miláčika, ktoré dokumentujú to, ako sa mu darí.

Informácie aktualizované: september 2022

Mesto: Banská Bystrica

Ďalšie zvieratá na adopciu