Pridané dňa 3. júna 2024 / 103
Pohlavie : Fenka
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 5-10 rokov
Mesto / Obec : Košice

POHLAVIE: sučka

PRIBLIŽNÝ ROK NARODENIA: 05/2019

PRÍCHOD DO ÚTULKU: 30.06.2019 / 14.05. 2020

VEĽKOSŤ: 42cm; 13,6kg

Príbeh našej útulkáčky Melánie napíšeme tak, ako sa stal, len fakty a náš názor si necháme pre seba – Melánii by určite nepomohol.

Melánia sa našla 30.06. 2019 na ceste pri Bukovci. Bolo to krásne, zdravé šteniatko. Hneď v ten deň išla do dočasnej opatery, kde si ju neskôr aj adoptovali. 

V rodine sa stala nešťastná vec, a to, že člen rodiny stúpil na labku maličkej Melánie a labka sa zlomila – a tu to všetko začína. 

Rodina hneď išla na veterinárnu kliniku, kde labku ošetrili. Bohužiaľ nastala komplikácia a labku museli neskôr amputovať.

Dňa 14.05. 2020 k nám prišiel pán (známy majiteľky), že nám Melániu vracajú do útulku. Dôvod? Majiteľka ju po amputácii labky veľmi ľutovala a tak povediac rozmaznala, že Melánia si k nej začala dovoľovať a vraj ju aj hrýzla. Takže nezvládateľnú Melániu už mať nemôže a je jej to veľmi ľúto. 

Do útulku nám vrátili fenočku s hendikepom a nesprávnou socializáciou spôsobené problémové chovanie to sa ale časom veľmi upravilo a Melánia je teraz úplne iný psík ako keď k nám prišla.

Melánia je milá a priateľská fenočka. Ľudí má rada všetkých, bez rozdielu a keď jej dáte svoju lásku a čas, vráti vám ju dvojnásobne naspäť. Keď si Vás už obľúbi, bude nasledovať každý váš krok a bude si užívať spoločne strávené chvíle.

Užíva si mojkanie, škrabkanie a plnú pozornosť, alebo len jednoduché sedenie pri „svojom“ človeku. Rada sa hrá s hračkami, rada šantí a naháňa sa. Rovnako má rada aj oddychovanie a leňošenie, najlepšie niekde na slniečku. V letných mesiacoch obľubuje leňošenie na slnku, alebo letmé okúpanie v bazéniku. 

Pre zanedbanú a nie úplne vhodnú výchovu v minulosti je Melánia trošku tvrdohlavá, ale na to stačí trošku Vašej trpezlivosti. 

Jej hendikep ju vôbec neobmedzuje – rada sa hrá, behá, alebo naháňa za loptičkou. 

So psami a fenkami vychádza bez problémov. Znášanlivosť s inými zvieratami nepoznáme. 

Melánia má hygienické návyky, vo vnútri sa správa slušne a veci neničí. 

Melánii hľadáme domov do bytu, alebo do domu s úplným prístupom dnu, ďalší starší/vyrovnanejší psí kamarát je len výhodou. 

VAŠA SKÚSENOSŤ S MELÁNIOU:

1. „Dobrý deň, spolu s priateľom sme absolvovali výlet s Vašimi dvoma útulkáčikmi, s Melániou a Steevem. Obidvaja sú úžasní, s množstvom energie, radosti a plní lásky. Zobrali sme ich na výlet / dlhšiu prechádzku do lesoparku Furča. Obidvaja boli ukážkoví parťáci, poslúchali na povely. So psami nemal ani jeden z nich žiaden problém.

Melánia (Meli): Aj napriek jej trom nožkám, bola najrýchlejšia z nás. So Steevem tvorili dobých parťákov. Tým, že bola trošku rýchlejšia ako my traja, museli sme sa prispôsobiť jej svižnému tempu 🙂 Vždy kontrolovala okolie, najmä nás či jej stíhame. Bola rovnako zvedavá ako Steeve a priam ukážková čo sa týka jazdy autom.

Obaja sú veľké mojkadlá a určite sa tešíme na ďalší spoločný výlet. Obaja si nás získali svojou povahou.“

OČKOVANIE: áno

ODČERVENIE: áno

ODBLŠENIE: áno

STERILIZÁCIA: áno

ČIPOVANIE: áno

PRE VIAC INFORMÁCIÍ, ALEBO V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA TEL.Č. 0907441447. 

V PRÍPADE NEDOSTUPNOSTI NÁM PROSÍME NAPÍŠTE SMS. 

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie ako viete pomôcť útulkáčikom nájdete tu:  https://www.uvp.sk/ako-pomoct/

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. 

VY STE SÚČASŤOU KAŽDEJ NAŠEJ ZÁCHRANY ❤️ 

Ďalšie zvieratá na adopciu