Pridané dňa 14. septembra 2022 / 590
Pohlavie : Mačička
Veľkosť : dospelé
Vek : 5-10 rokov
Mesto / Obec : Banská Bystrica

Veselá opica s móresmi zrelej dámy. 

Gwen – prijatá do starostlivosti OZ 28.3.2022 – Môlča

Dátum narodenia:  2014 (orientačne)

Gwen je testovaná na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervená, vakcinovaná, pri adopcii bude začipovaná. Prišla už kastrovaná.

Zrelá dáma s móresmi – takto by sme v skratke zhrnuli povahu našej Gwen. Objavila sa na Môlči pri BB. Ku nám prišla na kastráciu, no pri zákroku sa žiadna maternica nenašla. Lokálni tvrdia, že určite niekomu patrila, žila v byte a k nim bola len vyhodená. Asi už bola na obtiaž, ale netušíme, čo sa naozaj udialo. Keďže je Gwen pokojná micka s dobrými návykmi, bolo nám veľmi ľúto vracať ju do nie úplne vhodného prostredia… Zostala u nás, má za sebou všetky vakcinácie, bola pravidelne odčervovaná. Už sa rozhliada po svojom vlastnom domove, nakoľko tento rok máme depozit konštantne naplnený po strop a nie všetky mačky to zvládajú dobre. Gwenula je síce kľuďas a s bohorovným pokojom vie stráviť deň medzi šelmami, no niekedy vybuchne priam ako sopka a potom len zberáme vytrhané chlpy. Takto by žiť nemali. My ich budeme s radosťou zachraňovať z ulice, ale musia sa hýbať ďalej, do domovov. Inak to nemá zmysel a aj tí zachránení trpia pri čakaní. Vieme, chyba je hlavne v nedostatku záujmu občanov Slovenska o mačky, nedostatok informácií o nutnosti kastrácií a veľká dávka zaostalosti v zmýšľaní. Sociálne siete a predajné portály sú neustále preplnené mačiatkami, ktoré hľadajú domov. A čo máme povedať dospelákom a starším mačkám? Ako máme pristupovať k hendikepovaným, bez nôžky, bez uší, k pozitívnym na FIV či FeLV…? Naozaj sme takí, že si vyberáme iba mladé a zlaté, ideálne zdravé? Otestované na všetky možné choroby, akoby ľudia tomu vôbec rozumeli a vedeli všetky detaily, obmedzenia či možné problémy? Bohužiaľ, aj záchranári roky tlačili do popredia informácie, ktoré nie sú dôležité a nutné. Sami sme si budovali svet negatívnych výsledkov a modlili sa, aby sme umiestnili starčeka či starkú, jednookého či jednonohú. O FIV a FeLV môžeme na Slovensku písať samostatní príbeh, toho sa desia všetci, akoby to bol koniec sveta. Aj my sme sa veľa naučili a poučili z minulosti. Chceme miesto vo svete aj pre mačky ako je Gwen. Staršia, čierna, nemá za sebou zaujímavý ani desivý príbeh, čo by ľudí zaujal. Len “bežná” mačka, ktorá túži po obyčajnom živote. Ale povieme vám tajomstvo… Gwen je strašne fasa babenka a poteší starších aj mladších 🙂 Nie je vhodná do veľmi hlučnej a živej domácnosti. Ak by ju naťahovali malé deti, asi by bola kuca paca 😀 Ale inak zvládne snáď akúkoľvek domácnosť. Zvládne aj iné mačky, len nie veľa v tesnom priestore. Musí mať občas aj svoj kľud. Prípadne sa poteší životu samotnej a jedinej mačky v dome, napr. ako kamoška a parťák k seniorovi. Napíšte nám a radi o Gwen podebatíme. Milerada vymení priestory depozitu za váš gauč.

Hľadá si domov v interiéri. Dbajte na zabezpečenie balkónov a okien.

Kontakt: 

0910 492 555 (iba sms, ozveme sa), bystricka.macacaren@gmail.com, Facebook

Informácia k adopčným podmienkam :

  • Podpísanie darovacej zmluvy
  • Úhrada adopčného daru – priamo pri adopcii, alebo zaslaním na účet OZ. Výška adopčného daru záleží na novom majiteľovi a jeho možnostiach, ochote prispieť a pomôcť.
  • Do budúcna by sme radi ostali s novým majiteľom v kontakte prostredníctvom mailu a občasných fotografií miláčika, ktoré dokumentujú to, ako sa mu darí.

Informácie aktualizované: jún 2022

Mesto: Banská Bystrica

Ďalšie zvieratá na adopciu