Pridané dňa 13. apríla 2019 / 3801
Pohlavie : Psík
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 5-10 rokov
Mesto / Obec : Trenčín

Pohlavie: pes
Vek: 5 rokov
Rasa: kríženec flat-coated retrievera
Farba: čierna leská
Veľkosť: stredného vzrastu cca 20 kg
Povaha: nenáročný, stredne aktívny, hravý – aportér, veľmi učenlivý, citlivý, plachý pred cudzími
Znášanlivosť: psy – individuálne, feny, mačky- áno
Vhodnosť: dvor s možnosťou prístupu dnu do domu
Deti: nevhodný
Staršie osoby: vhodný
Vet. ošetrenie: odblšený, odčervený, očkovaný, čipovaný
Sterilizácia/Kastrácia: áno
Choroby, úrazy a iné: citlivejšie trávenie

Náš Billy, naša čierna stálica, náš neadoptovateľný pes? … Billy je kríženec flat coated (plochosrstého) retrievera. Vo vhodnom veku zrejme neprešiel tak veľmi potrebnou socializáciou, a preto sa u neho nemohol správne vyvinúť vzťah k človeku ako takému. Billy je veselý, hravý pes, má dobrácku povahu, so fenkami si dokonale rozumie, nie je žiaden agresor, len normálne sebavedomý pes – samec. Fenky miluje, šteniatka vychováva, psov toleruje len podľa sympatií, mačky ponaháňa ale neublíži.

Miluje prechádzky do prírody. Vyhľadáva psiu spoločnosť, vo svorke sa cíti sebaisto a bezpečne, snaží sa preberať úlohu vodcu. Je ľahko ovládateľný, výborne reaguje na hlasové usmerňovanie, učí sa rýchlo, prirodzene a ľahko, naučené veci si dobre pamätá a rešpektuje. Vonku nemá snahu o utekanie, drží sa pri človeku aj na prechádzkach bez vôdzky… no a teraz nastáva to ALE… Billy neznesie žiaden nátlak – vtedy sa uzavrie, nekomunikuje, panikári… Je v ňom niečo zakorenené, niečo, čo mu nedovolí dôverovať človeku úplne. „Svojim“ ľuďom je ozaj veľmi oddaný, priateľský, kontaktný, má rád hladenie, no problém nastáva vtedy, keď zažije preň nečakaný dotyk, ťahanie za obojok alebo objatie. Dôvod nevieme, ale je citlivý na manipuláciu i po 2 rokoch u nás. Ťahanie za obojok, objímanie, pohľad priamo do očí – v týchto prípadoch sa stáva neistým, „stuhne“, zvykne vrčaním upozorniť človeka a vyžadovať možnosť na odstup. Ak ho človek aj naďalej netlačí do situácie, v ktorej sa cíti neisto, okamžite sa zvykne upokojiť, a správa sa už ďalej normálne. Vrtí chvostíkom a ide si po svojom. Za viac ako 2 roky, ktoré sa nachádza v domácnosti dočasnej opatery, nikoho nepohrýzol a ani nepohryzie, lebo to nie je agresívny pes. Billyho stačí len pochopiť, prečítať…

Billy je tiež prvotne plachý. S novými ľuďmi potrebuje dlhší čas na zoznámenie, ideálne sa zoznámi s ľuďmi, ktorí si ho na začiatku vôbec nevšímajú – k tým si cestu nájde sám. Nemá rád pozornosť od cudzích, zvykne obštekávať, stiahnuť sa, prípadne sa niekam ukryť. Deti pre neho znamenajú hrozbu, nekontrolovateľné pohyby, dotyky, prílišnú hlučnosť, neistotu – nevie sa ku nim správať, predstiera na ne útoky – NIE JE VHODNÝ K DEŤOM. To je celé – žiadny horor, žiadna zbytočná agresivta, prepínacie správanie, žiadny neovládateľný pes… no bohužiaľ na Slovensku sa aj po viac ako 2 rokoch inzercie (i v iných krajinách) nenašiel nikto, kto by ho prijal takého, aký je. Billy má svoj svet, v ktorom ľudí síce potrebuje, ale nedokáže im veriť na 100%. Je to náš Los de Billos, náš loptičkový autista = náš Billy, ktorý potrebuje nájsť tých svojich, ktorý ho pochopia a nechajú ho žiť svojím životom po ich boku bez zbytočného nátlaku.

Billy potrebuje k životu psiu parťáčku pre to, aby bol spokojný a sebaistý, bude preto adoptovaný len do domácnosti, kde už majú znášanlivú fenku (Billy je kastrovaný). Je vhodný najmä do pokojnejšej domácnosti, kľudne i ku starším ľuďom, bez detí, s možnosťou výbehu po záhrade niekde na okraji mesta, či na dedine. Billy je zvyknutý na prístup dnu do domu za svojimi ľuďmi, má hygienické návyky, je čistotný a veľmi oceňuje pohodlie gauča 🙂 Tak ako ďalej Billy? Kontakt: 0904 960 192 Billy je kompletne vakcinovaný, čipovaný, odčervený, odblšený a kastrovaný. Nachádza sa pri Trnave.

Ďalšie zvieratá na adopciu