Pridané dňa 13. júla 2021 / 362
Pohlavie : Psík
Veľkosť : veľký (nad 25kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Považská Bystrica

Zoro je 12-mesačný, obrovský, nohatý pubertiak. Vyzerá ako Scooby-Doo z rozprávky, ale jeho doterajší život veľmi rozprávkový nebol. Je krížencom nemeckého a belgického ovčiaka, takzvaný kros. Tieto psy sa bohužiaľ chovajú hlavne „na kšeft“ – niekto si namnoží vrh takýchto šteniatok, tie „lepšie“ si nechá, vycvičí a predá za slušné peniaze. Tie zvyšné „vedľajšie produkty“ popredá za pár korún kadekomu bez ohľadu na to, či ten človek má predpoklady takéhoto psa zvládnuť.

Tak to asi bolo aj so Zorom. Majiteľka ho jedného dňa priniesla „na pár dní na postráženie“ do autoservisu a viac o nej nikto nepočul. Šteňa aktívneho, povahovo špecifického kríženca rástlo v koterci ako divá ruža, bez konkrétneho pána, bez výcviku a nastavenia pravidiel, až vyrástlo na sebavedomého adolescenta, ktorý sa rozhodol pravidlá diktovať sám. Keď už ho zamestnanci bez strachu a rizika nevedeli ani zavrieť do koterca, skúsili mu zaplatiť nie najlacnejší výcvik… a pes sa z neho vrátil s ešte horším správaním. Zoro zistil, že keď na človeka zvrčí a oženie sa, človek mu ustúpi. Pri jeho veľkosti sa ani nie je čomu diviť.

Zamestnanci už sa ho báli, a tak putoval k nám, aby mohol dostať šancu nájsť niekoho, kto takéhoto psa zvládne a dá mu viac, ako len koterec.

Zoro je mladý a má šancu byť v správnych rukách dobrým psom. Je obrovský, silný, budí rešpekt a vyzerá, že si je toho vedomý. Ak sa mu niečo nepáči, snaží sa človeka zastrašiť, ale ak mu ukážete, že tadiaľto cesta nevedie a nastavíte mu hranice, bude ich rešpektovať.

Má záujem o aport a bude sa s ním pravdepodobne dobre cvičiť, aj keď chôdza popri nohe a privolanie zatiaľ nie sú práve jeho silné stránky. S inými psami zatiaľ vychádza celkom dobre, domáce zvieratá by pravdepodobne lovil.

V koterci veľmi dobre reagoval na deti, mimo koterca by ale vzhľadom na jeho veľkosť a pojašenosť dieťaťu asi nechtiac ublížil. Ideálne by bolo, keby ho prípadní záujemcovia najprv nezáväzne navštívili.

Scoobyho nohatý drsnejší dvojník na vás čaká v útulku. Je očkovaný , čipovaný Kontakt 0911 290 983 , 0918 450 323

Ďalšie zvieratá na adopciu