Pridané dňa 15. júla 2021 / 116
Pohlavie : Mačička
Veľkosť : dospelé
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Banská Bystrica

Mimoriadne citlivá, krehká a jemná micka. 

Willow – prijatá do starostlivosti OZ 29.3.2021 – BB Bánoš SOU

Dátum narodenia: 2019-2020

Willow je testovaná na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervená, kastrovaná, bude vakcinovaná a bude čipovaná.

S mačkami na Bánoši sa trápime roky, už sme o tom písali a spomíname to pri každom inzeráte micky z tejto lokality. Tento rok u nás zostalo 5 mačiat odtiaľ, plaché, už aj vyrástli. Bez záujmu o adopciu. Plaché schopné dospelé sme po kastrácii vrátili. Jednu matku sme prevzali čerstvo po pôrode, doniesla 4 drobce. Odchová malé a frčí naspäť, nakoľko z človeka nie je nadšená… Drobčekom budeme hľadať domov. A potom je tu naša Willow. Úplne iný príbeh… Micka prišla mimoriadne vychudnutá, vypĺznutá srsť, celá bola dostresovaná. A samozrejme už aj kotná. Podstúpila všetky vyšetrenia, krv aj moč, nakoľko sa nám nezdalo jej vypĺznuté brucho a boky. Keď zosilnela, bola kastrovaná. V jej prípade však išlo hlavne o totálne vyčerpanie. Tak si tam mačky nažívajú, krížia sa medzi sebou, silnejšie sa k jedlu dostanú, slabšie trpia a končia zle. Veríme, že už sme tento kruh uzavreli. Ale je to na ľuďoch tam, keď príde nová mačka, treba ju hneď vykastrovať a držať populáciu pod kontrolou, silnú a zdravú. Naša Willow sa tam v žiadnom prípade nevráti. Je to jemný anjelik v kožúšku. Strašne sa bála dotykov, ale po pár dňoch sa naopak išla zblázniť, keď sme ju hladkať prestali. Capkala labkou po ruke, že nechoď, pokračuj, neopúšťaj ma. Aj sme sa na nej občas posmiali. Ale na druhej strane je človeku ľúto keď vidí ten stres, hystériu, zmätok. Nevedela čo skôr. Tak veľmi sa do človeka zamilovala. Už sa z karantény a boxu presunula do depozitu medzi mačky. Nedá sa povedať, že to zvláda ideálne. S jej citlivou a jemnou povahou sa to ani nedá čakať. Našla si miesto pod škrabadlom a tam trávila dni. Už sa to však mení a táto krehká kráska sa mení na sebavedomú mladú babu. Ponáhľa sa k človeku rýchlo sa pohladkať, potešiť. Je to pre ňu stredobod dňa. Prosíme dobrú dušu, ujmite sa našej Willow. Je nenáročná, tichá, nenápadná, dobručká a jemná ako motýlik. Stále má redšiu srsť, ale pomaly sa dostáva do kondície. Už nehrká kosťami. Má nádherné žiarivé zelené okále a ryšavotigrovanú srsť. Vlastný domov, servis, opatera a dobré kŕmenie sú záležitosti, ktoré nutne potrebuje. Rodina bude pre ňu to, čo nazývame “slepačia polievka pre dušu”. Denne z nej ide nádej, nekonečné dúfanie. Veľká radosť v očiach, keď príde človek a obrovské sklamanie, keď zase raz odchádza. Myslite na to, niektoré zvieratá sú výnimočne citlivé a vnímavé. Nájde si svojho človeka, druhú časť duše? Má rada mačky, asi nezvládne menšie deti a príliš hlučnú a akčnú domácnosť. Nič špeciálne k nej nepotrebujete, len nachystať výbavu a prvé dni ju mojkať aby pochopila, že už jej nikdy nik neublíži a že vy ste ten jej človiečik.

Hľadá si domov iba v interiéri , dbajte na zabezpečenie balkónov a okien.

Kontakt: 

0910 492 555 (iba sms, ozveme sa), bystricka.macacaren@gmail.com

Informácia k adopčným podmienkam :

  • Podpísanie darovacej zmluvy
  • Úhrada adopčného daru – priamo pri adopcii, alebo zaslaním na účet OZ. Výška adopčného daru záleží na novom majiteľovi a jeho možnostiach, ochote prispieť a pomôcť.
  • Do budúcna by sme radi ostali s novým majiteľom v kontakte prostredníctvom mailu a občasných fotografií miláčika, ktoré dokumentujú to, ako sa mu darí.

Informácie aktualizované: jún 2021

Mesto: Banská Bystrica

Ďalšie zvieratá na adopciu