Pridané dňa 11. septembra 2019 / 4054
Pohlavie : Fenka
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 10 a viac
Mesto / Obec : Košice

Vek: 08/2011
Váha : 13 kg
Tinka je staršia fenočka. Žila v osade na východe Slovenska . Nemala sa až tak zle ako sa majú ostatné chúdence. Žila v jednej z tých lepších rodín, kde nehladovala a nemrzla vonku v zimách. Žiaľ , ale rodiť rodila šteniatka každý rok. Jedného pekného letného dňa sa cigánka a jej rodina rozhodla Tinku na staré kolená prenechať odchytovej službe. “ Už ju nechceme – berte ju!!!“
V ten deň po príchode Tinka dostala v útulku záchvat. Tento záchvat sa opakoval ešte cca o 2 týždne. Odvtedy nič. Nevieme či to bolo spôsobené veľkým teplom alebo stresom. Každopádne jej boli nasadené lieky na epilepsiu. Pre Tinku sa nám podarilo nájsť dočasnú opateru v Košiciach. Za úžasnú starostlivosť ďakujem Baška Cimbalová a jej priateľovi.
Po príchode do Košíc z Michalovského útulku sme Tinku objednali na vyšetrenia. Boli jej robené kompletné krvné testy. Čaká ju ešte vyštetrenie srdiečka . Lieky na epilepsiu jej boli momentálne vysadené. Ďalšie záchvaty nemala a zatiaľ sa nič také neopakovalo. Výsledky krvi jej vyšli na výbornú . Ešte si počkáme na vyšetrenie srdiečka.
Tinka je jeden anjelik. Kľudná, priateľská a od začiatku v dočaske čistotná . Má 100% hygienické návyky . Ak ostane sama neničí a počká si na svojho pána. V dočaske jej robia spoločnosť dvaja psíkovia – fenočka a psík , s ktorými nemá žiaden problém. Tinka nie je najmladšia , ale má pred sebou ešte pár rôčkov života.
Tinka je veľký labužník mäska. Nie je absolútne zvyknutá papať granulky ani konzervičky. Skôr preferuje ryžu, mäsko, zeleninku…
Hľadáme jej miesto dnu v domčeku alebo v byte. Vhodná aj do rodín s detičkami.
Je kompletne vakcínovaná, čipovaná, odčervená, odblšená, kastrovaná.
Ak by ste chceli Tinuške pomôcť finančne prosím môžete na účet.
Číslo účtu: IBAN: SK9409000000000483746623 – Slovenská sporiteľna BIC – SWIFT: GIBASKBX .
Do správy treba uviesť TINKA. Len krvné testy a vyšetrenie srdiečka nás vyšli na vyše 160 EUR.
Ďakujeme za pomoc.
Kontakt: 0915567357

Ďalšie zvieratá na adopciu