Pridané dňa 19. júna 2021 / 361
Pohlavie : Fenka
Veľkosť : veľký (nad 25kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Považská Bystrica

„Ahoj, som Saška a mám niečo vyše roka. Narodila som sa / 24.12. 2019 / Chceli ma na výcvik , ale ja cvičiť nechcem . Ja chcem byť princezná. A od začiatku robím všetko tak, aby sa mi tento plán vyplnil. Aport? To je trápne, nech si za ním beží ten kto ho zahodil. Princezná nebude behať za nejakým kusom gumy na šnúrke a už vôbec nebude plniť nejaké povely aby ho dostala. Hľadať ho? Si ho nájdi keď si si ho schoval. Jedlo? Akože mám pracovať za jedlo? No tak to zabudni, aj tak si musím držať líniu. Nemusím byť šikovná, stačí, že som pekná. Princeznej viac netreba.

„Saška je trošku „špeciálny“ ovčiak. Aport ju necháva úplne chladnou, výcvik ju nebaví, zmeny prostredia jej nerobia dobre, pri cudzích ľuďoch je neistá… má svoj svet . Sašenka teda hľadá ten najlepší domov. Záleží nám na tom, kam pôjde a určite ju nedáme niekam, kde by plnila len úlohu živého zvončeka.

K cudzím ľuďom je opatrná, ale keď si na niekoho zvykne, najradšej by ho láskou zožrala. V cudzom prostredí je skôr plachá, ale vlastné teritórium si veľmi svedomito stráži, obšteká každého okoloidúceho a do dvora nepustí nikoho.

Výcvik ju nebaví, ale základnú poslušnosť má krásne zvládnutú. So psíkmi sa znáša individuálne, skôr by bola radšej jedináčikom. Mačky, hydina a iné malé domáce zvieratá by pravdepodobne lovila. S deťmi odskúšaná nie je, ale vzhľadom na jej plachejšiu povahu by asi nebola vhodná k menším deťom.

Bola by dobrou spoločníčkou v rodinnom dome, v rodine so zabehnutým režimom, ktorú by mohla strážiť a občas si s ňou vybehnúť na prechádzku, bez nejakých extra očakávaní čo sa týka výcviku. Prístup dovnútra by bol príjemným bonusom, ale úplne na ňom netrvá.

Ak vás princezná Saška chytila za srdce a chceli by ste mať tú česť zdieľať s ňou váš domov, kontaktujte nás. Saška je očkovaná , čipovaná . Čaká ju kastrácia Kontakt 0918 450 323 , 0911 290 983

Ďalšie zvieratá na adopciu