Pridané dňa 3. septembra 2023 / 395
Pohlavie : Fenka
Veľkosť : malý (do 10kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Švábovce
ROXANA,
fenka, nar. cca november 2020, cca 40cm, cca 12kg,
dátum prijatia: júl 2023,
čistokrvná podtatranská zmeska,
Nevieme ani kde začať. Za roky fungovania sme už prežili veľa psích príbehov. No niečo takéto zasiahne ešte stále aj nás. 😔
Roxana k nám prišla úplne psychicky zničená. Jej prežívanie bolo len strach, neistota, byť stále v pozore a permamentne smutná. Zlomiť takto psa, je niečo príšerné.
Od šteniatka žila u alkoholikov. Aká bola u nich nálada, taký deň mala aj ona. Ľutovali ju susedia, ľutovali ju iní venčiari, ktorí to na prechádzkach videli. Ale v našom štáte slovo nestačí, niekedy tu nestačia ani dôkazy aby sa pomohlo. Roxanke nevedel nikto pomôcť a ona len trpela.
Napokon sa jej ale „na stráženie“ ujala jedna pani. Mala byť u nej len 2 týždne, boli z toho 2 mesiace. O Roxanu už pôvodná rodina záujem nemala… našťastie. Bohužiaľ ani v tejto ostať nemohla a tak sa ju rozhodli utratiť, lebo nikto sa im na ňu neozval. Tak sme sa o tomto smutnom príbehu dozvedeli a tak sme Roxanke pomohli.
Vidieť tak zlomeného psa zamáva s každým. Vidieť ako sa pes nevie hrať s hračkami ani inými psami. Vidieť ako ju nič nebaví, len stále pozoruje, či jej niekto nechce ublížiť.
Roxanka sa našťastie dostala do lepšieho a my veríme, že nájde aj ten správny domov.
Je to veľmi nežná fenočka. Jej očká „rozprávajú“. Príbeh o tom ako spoznáva nový, lepší život. Roxana je veľmi milá, dobrá, pokojná. Veľmi sa teší z prechádzok. Správa sa slušne, je to veľmi výnimočná dušička.
Zo strachu prv ľudí vyštekáva. Ale je to len taká „bublina“, ktorú okolo seba vytvára. Keď pochopí, že jej nikto nechce ublížiť, prestane. Je zvedavá aj keď stále v sebe má ešte obavy a stále je v pozore z nových vecí.
So psíkmi sa znáša dobre. Nevšíma si ich, akceptuje ich. Ale dosť jej aj psí kamarát pomáha. Cíti sa s ním lepšie. Preto uprednostňujeme domov s druhým psíkom v rodine, ktorý by ju posúval vpred.
Hygienu zvláda dobre.
Roxana si po tom všetkom zaslúži konečne dokonalý domov, kde jej už nikto neublíži. Kde jej ukážu lepšiu stránku človeka. Kde jej dajú nekonečne veľa lásky a pozornosti. Je to naozaj výnimočný pes.
Vhodná je do bytu alebo domu s celoročným prístupom dnu. Do nového domova pôjde očkovaná, čipovaná aj kastrovaná. Nachádza sa v útulku vo Švábovciach pri Poprade.
Podmienkou adopcie je úspešný adopčný proces a následné podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku. V prípade ak vás ROXANA zaujala, píšte na FB správu alebo mail: info@cestazadomovom.sk
Ďalšie zvieratá na adopciu