Pridané dňa 15. júla 2021 / 112
Pohlavie : Mačička
Veľkosť : dospelé
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Banská Bystrica

Ryšavá kráľovná z družstva si hľadá svoje kráľovstvo

Roľnička – prijatá do starostlivosti OZ 1.1.2020 – družstvo Podlavice

Dátum narodenia: 1.5.2018

Roľnička je testovaná na FIV/FeLV s poz.výsledkom na FeLV (leukémia), diagnóza potvrdená dvoma metódami-na ambulancii aj v laboratóriu Laboklin, odčervená, kastrovaná , bude vakcinovaná aj čipovaná.

Ako začať… klasická naša otázka. Ani nevieme čo čakáme, len sa nejak snažíme rozhodovať správne. Je veľmi ťažké zohnať domov pre micu s leukémiou. Ľudia sa toho zbytočne boja a tým pádom sú vopred odsúdené na smrť. Áno, pri prijme takejto mačky ich OZ často eutanazujú. Ale ak sú klinicky zdravé, je to vždy ťažké rozhodnutie. Niekedy až nemožné. Sme len ľudia, vieme čo je pre bezpečný chod OZ správne a potrebné urobiť, ale s niektorými vecami by sme žiť nedokázali a keď ich vieme aspoň dočasne zariadiť, robíme tak. A dúfame, že sa nájde pomoc. Eutanázia musí byť vždy až posledné a nevyhnutné riešenie. Viete, na veterinárnu ambulanciu často prichádzajú ľudia s veľmi chorými zvieratami, umierajú na rôzne diagnózy, aj v mladom veku. Je to telo ako každé iné, môže chytiť čokoľvek a umrieť na absolútne širokú škálu diagnóz. Prečo sa tak katastrofálne bojíme leukémie, keď je len jedna z nich? Vieme o nej len preto, lebo ich kvôli začleneniu do kolektívu musíme testovať. Kopa ľudí má doma pozitívne mačky, ani o tom nevedia. Prečo sa bojíme leukémie, ale neriešime, že naše zvieratko má možno choré a slabé obličky, pečeň, srdce…že možno dostane nádor, ťažkú artrózu, celý rad ďalších chorôb.

Píšeme to preto, lebo pri adopcii by leukémia alebo AIDS nemali byť strašiakom. Pri kastračnom programe plachých pouličných mačiek, ktoré sa plánujú vypúšťať naspäť do prostredia samozrejme treba rozmýšľať inak, tam im nepomôže nik ak ich vypustíme pozitívne. Ale keď ide o takéto zviera, ktoré chce žiť s ľuďmi, ktoré sa snaží… prečo sa ho báť a odmietať ho? Však sa o neho postaráte. Rovnako ako keby sa mu kazili zúbky, ako keby malo akúkoľvek inú chorobu. Áno, je možné, že umrie skôr. Ale každé zvieratko raz umrie. A skôr ako my… To všetci vieme. O to viac sa musíme snažiť a pomáhať tým, ktorým nechce pomôcť nik. Teraz vám v hlave môžu vyskakovať dve otázky:  1. Nemám zviera ani skúsenosti, som vhodný majiteľ? 2. Mám zvieratá, neohrozím ich?

Nuž, ideme vám odpovedať:

  1. Nikdy ste nemali mačku a nemáte skúsenosti. Fajn, na to sme tu my. Kto nás pozná vie, že pomôžeme so všetkým čo treba. Vysvetlíme, že sa niet čoho báť a nič dramatické nepodstupujete. Okrem toho, náš MVDr.Magic v BB ponúka každej od nás adoptovanej FeLV mačke základnú veterinárnu starostlivosť a poradenstvo na rok ZADARMO! (vakcinácia, kastrácia, odčervenie, otázky). Vidíte, všetci sa vás snažíme nejak motivovať a ukázať, že to nie je dráma a katastrofa.
  2. Bojíte sa, že ohrozíte iné zvieratá? Mačacia leukémia je iba mačacia. O psíka, škrečka, papagája sa nebojte. Ani o seba. A svoje micky viete ochrániť jednoducho – VAKCÍNOU PROTI LEUKÉMII. Neexistuje dôvod, prečo nemôžete vziať aj leukemika, iba to, že nechcete. Vaša domáca mica bude chránená o 5 týždňov od prvej vakcíny ( Info k vakcinácii: Pichne sa 1.vakcína proti FeLV, 2.opakovaná vakcína o 3 týždne, plná účinnosť nastupuje o 2 týždne po 2.vakcíne. Potom sa opakuje už iba 1x ročne jedna vakcína).

Tento text sme si dovolili okopírovať zo staršieho inzerátu, k nášmu Decku s leukémiou. To už je v skvelom domove. Poďme teda k Roľničke a pomôžme jej s tým istým. Roľnička sa objavila aj so svojim malým ryšavým mačiatkom na družstve, jednoznačne vyhodená. Do vtedy tam o nej ani nechyrovali. Najprv sme rýchlo ratovali drobca, keďže mrzlo. Mama utekala. No zima a hlad ju donútili veriť nám. Vo svojej podstate to je dobrá a milujúca mačka. Je rozvážna, kľudná, má múdry pohľad. A to, že je fakt krásna, je v jej prípade len čerešnička na torte. Bohužiaľ potvrdila sa jej diagnóza a v batôžku si so sebou nesie aj spomínanú pozitivitu na leukémiu. Všetko o tom je písané vyššie, nejdeme sa opakovať. Momentálne je v dočasnej opatere, no Roľnička potrebuje  do domova. Dočasná opatera by sa tým pádom uvoľnila pre ďalšiu smutnú dušu. Prosíme za ňu. Hľadá domácnosť, kde bude platným členom, súčasťou. Zbožňuje ľudí, chce byť iba na kolenách, pri nohách, asistuje všade a pri všetkom. Aj sa rada pohrá, pošantí, ale zatiaľ sa naozaj mačiek veľmi stráni. Chce byť proste stredobod vášho života 🙂 Možno je tá diagnóza v istom zmysle dobrá, pretože si hľadá domov, kde bude sama kráľovná, prípadne iba s pár vyvolenými mačkami, tiež kráľovnami. Nebudete ľutovať. Nie hocikto vie dať šancu aj takémuto už zbytočnému strašiakovi s názvom leukémia. Začnite novú vlnu. Nech je konečne aj mačka v móde, nie len mini york či toy pudel… 😀

Hľadá si domov v interiéri, ako sama mačka alebo s mačkou vakcinovanou proti leukémii, prípadne s mačkou s rovnakou diagnózou.

AKTUÁLNE INFO: Micka môže pravdepodobne zostať v dočaske natrvalo. Celkom zapadla a už sa tvári ako pani domáca 🙂

Kontakt: 

0910 492 555 (večer iba sms, ozveme sa), mnau.zv@gmail.com

Informácia k adopčným podmienkam :

  • Podpísanie darovacej zmluvy
  • Úhrada adopčného daru – priamo pri adopcii, alebo zaslaním na účet OZ. Výška adopčného daru záleží na novom majiteľovi a jeho možnostiach, ochote prispieť a pomôcť.
  • Do budúcna by sme radi ostali s novým majiteľom v kontakte prostredníctvom mailu a občasných fotografií miláčika, ktoré dokumentujú to, ako sa mu darí.

Informácie aktualizované: jún 2021

Mesto: Banská Bystrica

Ďalšie zvieratá na adopciu