Pridané dňa 9. septembra 2021 / 182
Pohlavie : Psík
Veľkosť : veľký (nad 25kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Považská Bystrica

Remus má asi 3 roky a je to mohutný pes, tradičný slovenský dedinský reťazák. Ako šteňa ho pripli na reťaz, lebo tak sa to vždy robilo, a na nej si nažíval až doteraz. Zahojené jazvy na jeho krku prezrádzajú, že mu niekedy v mladosti zabudli povoliť obojok, ktorý mu začal zarastať do kože. Taká reťazová klasika so všetkým čo k tomu patrí. Kým sa oňho staral majiteľ, aspoň netrpel hladom.

Majiteľa ale jedného dňa odviezla sanitka a domov sa už nevrátil. O Remusa sa mal starať príbuzný, ale o kvalite jeho staroslivosti svedčí Remusova asi 15-20 kilová podváha. Keď k nám prišiel, mal úplne inú farbu ako teraz. V salóne z neho vymyli kvantum špiny a vyčesali podsadu ušetrenú pravdepodobne ešte zo šteňacích čias.
Keď sa mu zlepší srsť a priberie na svoju normálnu hmotnosť, bude to naozaj majestátny kus psa.


Remus nie je zlý, ale komunikácia s ľuďmi nie je jeho silnou stránkou. Nikdy od neho nikto nič nechcel, nikdy ho nikto necvičil ani mu neprejavoval náklonnosť. Nikto mu nenastavoval pravidlá, jediné pravidlo ktoré poznal bola dĺžka reťaze. Nie je agresívny, ani problémový, len jednoducho nie je zvyknutý na nejakú zložitejšiu manipuláciu a keďže inak komunikovať nevie, je schopný sa v stresovej situácii aj ohnať, ale nechce vyslovene ublížiť. Vzťah k iným psom má rôzny, niektorý mu nevadí, niektorého nevie vystáť.

Bol by vhodný do rodinného domu, k niekomu, kto už má skúsenosť s veľkým psom, ale nemusí to byť zas žiadny Cesar Millan 😉 Keď priberie, bude z neho strážca, pri ktorom sa nebudete musieť báť žiadnej neželanej návštevy.


Remus je očkovaný, čipovaný a kastrovaný.
Ak vás fešák zaujal, čaká na vás v útulku Hafkáči v Považskom Podhradí.
Podmienkou adopcie je podpis adopčnej zmluvy a úhrada adopčného poplatku.
0911 290 983

Ďalšie zvieratá na adopciu