Pridané dňa 18. februára 2021 / 425
Pohlavie : Psík
Veľkosť : malý (do 10kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Šaľa

Hľadáme im dočasnú opateru (len rodinný dom) kde by dostali šancu na zbližovanie sa s ľuďmi so šancou na plnohodnotný život … inak sú to adepti odsúdení na doživotný pobyt v útulku 😟 a presne takýto psíci sa nám v útulku začínajú kopiť..

POLDI a HAMU stratené psie duše u nás v útulku 😟

Poldi a Hamu, sa stali nechcenými potom čo im zosnul pán; do domu sa nasťajovali noví podnájomníci, ktorí dvoch chlpáčov len trpeli. Proste psíci nikoho 🙁 napokon sme boli kontaktovaní s otázkou či ich prevezmeme, lebo inak budú utratení – utratením sa myslela pravdepododne ich zastrelenie, lebo fyzickému kontaktu sa bránia zubami a pazúrmi. Napokon sa ich v domovskom dvore podarilo zahnať do kúta a manévrovaním vohnať do prepraviek a následne sa previezli do samostatného výbehu útulku. Žiaľ naďalej nekontaktní, očkovanie, čipovanie zatiaľ asi v nedohľadne. Podarilo sa im podať odčervovacie tablety. Kožuchy majú plné parazitov, nakoľko sa neustále škrabú 🙁 menší odhadom 5-ročný Poldi ma ľavú prednú labku skrátenú a starší 9-11 ročný Hamu má na ľavom boku pri koreni chvosta obrovský nádor. Chlapci by potrebovali intenzívne sociálne zbližovanie, ale v útulkom pristredí je to na veľmi, veľmi dlho … čo robiť?
Ak sa nepohneme v zbližovaní v najbližších dňoch aspoň o kúsok, pravdepodobne bude zapotreby použiť fúkačku (veterinár aplikuje šípku s uspávacou látkou, následne je možná manipulácia so psíkom), keď sa psíci prispia na dobu manipulácie.

Obaja sú malého vzrastu.

Ďalšie zvieratá na adopciu