Pridané dňa 28. júla 2020 / 369
Pohlavie : Psík
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Nitra

Dobrý deň,

obraciame sa na Vás s prosbou o pomoc s hľadaním nového domova pre Pluta, prípade žiadosťou o radu, ako ďalej postupovať. Dňa 13.07.2020 sme v obci Mučín (okres Lučenec) vzali z reťaze po zomrelom majiteľovi 3 – ročného kríženca. Susedia ho chceli dať utratiť, čo sme však odmietli a psa vzali so sebou. Dali sme mu meno Pluto. Pluta sme doma okúpali, nakŕmili, odčervili a dali prezrieť veterinárovi. Ten Pluta vyšetril, skonštatoval, že je úplne zdravý a po ukončení adaptačného obdobia – 1 týždeň – odporučil kastráciu, ktorú aj podstúpi.

Pluto je aktívny mladý pes, ktorý je napriek doterajšej chýbajúcej socializácii smelý a učenlivý. Momentálne sa nachádza v Nitre. S ostatnými psami nemá žiadny problém,má rád deti, veľmi rád cestuje v aute, v byte je čistotný a nič neničí. Vyžaduje však životný priestor a najmä pohyb, čo v meste v dvojizbovom byte, v ktorom sme v len podnájme, nie je úplne možné. Pluto je venčený cca 5 hodín denne – ráno hodinu, poobede a večer po 2 hodiny. Snažíme sa mu dopriať čo najviac pohybu, čo je však pre nás veľmi náročné a z dlhodobého hľadiska neudržateľné. Náš vlastný psík – 10 ročný papillon, je dočasne umiestnený u mojich rodičov, avšak vzhľadom na svoj zdravotný stav potrebuje pravidelné veterinárne kontroly, ktoré mu moji rodičia nevedia zabezpečiť ( bývajú v inom meste).

Pluto by bol vhodný do domu so záhradkou a najlepšie aj iným psíkom/fenkou, ktorí sú hraví a mohli by spolu šantiť. Privolanie zatiaľ neovláda na 100%, ale „svojho“ človeka si počas vychádzok stráži a neodbieha ďaleko. Snažíme sa Plutovi aktívne hľadať domov, avšak najmä kvôli nemu by bolo dobré, aby našiel vhodný trvalý domov čo najskôr.

KONTAKT: 0908 062 852

Ďalšie zvieratá na adopciu