Pridané dňa 15. júla 2021 / 74
Pohlavie : Mačička
Veľkosť : dospelé
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Banská Bystrica

Zádumčivá ebenová krásavica. 

Naomi – prijatá do starostlivosti OZ júl 2020 – Uhlisko BB

Dátum narodenia: 1.10.2019

Naomi je testovaná na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervená, kastrovaná, bude vakcinovaná a bude čipovaná.

Prinášame vám príbeh 6 mačiek, z ktorých žijú 4. V škôlke v Banskej Bystrici v horúcom lete minulý rok vyhodili 6 dospelých mačiek, boli zalepené v 2 krabiciach, obe v nedostatočnej veľkosti. Zalepili ich páskou a urobili dierky na dýchanie.  Odniesli ich v sobotu do areálu škôlky, položili k budove a odišli. Krabicu našla pani, ktorá tam v sobotu bola. Netušíme, či dotyčný vedel o zvyklostiach zamestnancov. Či vôbec rozmýšľal, kto ich kedy nájde… Lebo ak by tam pani v ten deň doobeda neprišla, upiekli by sa v krabiciach… Pre skrátenie príbehu, ktorý sme naozaj dlho riešili a prežívali… Mali sme vtedy mačatá aj na chodbách, najvyššia sezóna v trende vyhadzovania mačiat frčala naplno. Dali sme ich do klietok po 3, núdzové riešenie. Bohužiaľ jediný kocúr a jedna z mačiek to neprežili. Doniesli parvovirózu. Kocúr to nezvládol. Mačka okrem parvovirózy mala hnisom naplnenú maternicu a jej záver života bol všetko len nie príjemný… Ostatné baby boli chudé, slabé a ťažko dostresované. Parvovirózu zvládli, dlho trpeli hnačkami, striedavo kašľom, prosto nalepilo sa na ne čo sa dalo a kvôli ich stresu sa dlho nevedeli spamätať. Prečo toto všetko píšeme? Aby ste mali obraz, čím si tieto zvyšné 4 baby prešli. Zverejňujeme ich len teraz, nakoľko sme im oveľa dlhšie ako telo museli opravovať dušu. Dostali mená po modelkách, lebo boli vychudnuté a dlhonohé. Podali sme trestné oznámenie, tušili sme, že páchateľ sa nenájde pokiaľ ho niekto nenatrie. No skutočné sklamanie bolo, keď tento skutok nebol vyhodnotený ako trestný čin týrania, pretože nebol preukázaný úmysel zviera týrať alebo ho zabiť. Páchateľ totiž okrem urobených dier v kartóne priložil ku krabiciam igelitku s granulami a fľašu s vodou. Cynické, otrasné, choré. Krabice odniesol tak, aby ich niekto našiel. Bohužiaľ, znenie zákona a tieto skutočnosti sú neodškriepiteľné, ale každý súdny človek to asi vidí inak… Nuž, boj za práva zvierat bude ešte dlhý. Vráťme sa však k dievčatám, ktoré prežili. Volajú sa Giselle Bündchen alias Gizka, Naomi Campbel, Kate Moss alias Katka a Linda Evangelista alias Linduša.  Toto je inzerát Naomky:

Naomka postupovala s adaptáciou veľmi pomaly. Nebola zlostná, bola len smutná a nešťastná. Neútočila, stále len klopila hlavu. Niečo z toho jej ešte zostalo, niekedy je tak smutne zasnená. Pobyt v depozite neznášala ani náhodou dobre. Veľa mačiek okolo nej jej spôsobovalo stres a uchýlila sa k žitiu v škrabadle a na najvyššom tráme terasy.. Akoby zázrakom dostala Naomi možnosť ísť do dočasnej opatery, kde sa z nesmelej a ustráchanej slečny stáva pomaly odvážna a sebavedomá kráska. Už sa konečne trochu otvorila a uvoľnila, vie sa pohrať, potešiť, aj sa  pomojká. Ale určite bude potrebovať v domove trochu času, aby bola skutočne prítulná a milá. Stále ju miestami zväzuje strach a stres. Neuteká, neskáče pod skriňu. Len sa motká okolo. Príde k človeku, aj sa nechá pohladkať, ale niekedy proste odíde. Akoby stále nevedela odpustiť. V dočasnej opatere žijú ďalšie dve micky, no Naomka si hľadá pokojnejší domov. Ideálne bez mačiek, ako solitaire… Je spoločenská, ale iba s človekom. Je naučená na všetky bežné veci, ktoré mačka robí. Len potrebuje trochu rozveseliť. Potrebuje vlastného človeka, ktorému bude môcť dať všetku svoju lásku a zároveň lásku prijímať.. To je to čo potrebuje.. Hladkať, mojkať, hrať sa, byť ľúbená.  Všetko to príde, keď bude mať individuálnejší prístup. Je to jemná duša, ale každopádne si zaslúži prezývku ebenová kráska, ako jej slávna menovkyňa.  Dajte jej šancu. Je nádherná, ide z nej teplo. Len ešte nežiari tak, ako by skutočne vedela. Ale dokáže to 🙂 Videá od našej dočaskárky sú toho dôkazom..

Hľadá si domov iba v interiéri , dbajte na zabezpečenie balkónov a okien.

Kontakt: 

0910 492 555 (iba sms, ozveme sa), mnau.zv@gmail.com

Informácia k adopčným podmienkam :

  • Podpísanie darovacej zmluvy
  • Úhrada adopčného daru – priamo pri adopcii, alebo zaslaním na účet OZ. Výška adopčného daru záleží na novom majiteľovi a jeho možnostiach, ochote prispieť a pomôcť.
  • Do budúcna by sme radi ostali s novým majiteľom v kontakte prostredníctvom mailu a občasných fotografií miláčika, ktoré dokumentujú to, ako sa mu darí.

Informácie aktualizované: jún 2021

Mesto: Banská Bystrica

Ďalšie zvieratá na adopciu