Pridané dňa 15. októbra 2020 / 166
Pohlavie : Psík
Veľkosť : malý (do 10kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Košice

❤ ZACHRÁNENÝ MICKEY HĽADÁ DOMOV ❤

Pohlavie: pes

Približný rok narodenia: 10/2016

Príchod do útulku: 06.10. 2020

Veľkosť: cca 30cm; 3,5kg

 

Mickey bol vyhodený ešte s jedným psíkom, pravdepodobne jeho bratom, vedľa cesty v blízkosti Košíc v taške. Nálezca nás kontaktoval, a tak sme hneď po nich išli. Psíky boli vyplašené a ustráchané, ale našťastie sa nám rýchlo podarilo ich odchytiť a tak boli hneď v bezpečí. 

 

Na veterinárnej prehliadke veterinár potvrdil, že sú zdravotne v poriadku, akurát majú blšky a kliešte.  Boli trochu prestrašení, ale nie agresívni. Boli hneď odblšení a odčervení.

Teraz sa Mickey nachádza v domácej opatere, kde sa oňho výborne starajú. Začína si osvojovať hygienické návyky. Chodí pekne na vodítku, ale na zaľudnených miestach alebo miestach, kde je veľmi hlučno a rušno, je trochu vystrašený. Keď sa bojí, tak zvykne štekať. Postupne sa učí zvykať si na ruchy mesta, ide mu to dobre. Vonku okolo obydlia sa správa teritoriálne.

Vo vnútri je pokojný, hravý, miluje hladkanie a pozornosť. Rád sa hrá so svojou loptou a pekne aportuje  a je veľmi rád, keď sa k nemu do hry niekto pridá. V noci spí v tichosti sám vo svojom peliešku. Tiež vie zostať cez deň sám doma bez problémov. Pamlsky nemá až tak veľmi rád, za to, keď je svoje granule, sú všade okolo misky. Ale na tom usilovne pracujú dočaskárky, aby jedol pekne len nad svojou miskou. Je veľmi zvedavý a všade chodí za svojim páničkom. Tmy sa trochu bojí.

Je to spoločenský psík, noví ľudia ho zaujímajú, ale zároveň sa ich aj trochu bojí. Niekedy na prechádzke na niekoho zabreše, ale rozhodne neútočí. Na začiatku sa trošku bojí, ale keď človeka spozná, je veľmi milý. K deťom je milý, ale zneistie, keď majú prudké pohyby alebo zvýsknu, preto ho odporúčame radšej k väčším deťom. 

Veľkých psov sa trochu bojí, ale keď sa spoznajú, je priateľský. Vo všeobecnosti je priateľský ku všetkým psom, ale hrá sa iba s niektorými. Žije len vo vnútri, ale rád chodí na prechádzky. Je vhodný aj na život v dome s uplným prístupom dovnútra.

Ľahko sa s ním manipuluje, len niekedy nie je ľahké ho vonku zastaviť v štekaní.

 

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na   alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142.

 

Veľmi nám pomôžete ak sa rozhodnete pomôcť so starostlivosťou o útulkáčika (kompletné veterinárne ošetrenie, kvalitné krmivo, doplnky) svoj príspevok môžete poslať na náš Transparentný účet :

Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov 

IBAN: SK5009000000005111391211 

Swift kód: GIBASKBX 

Ďakujeme

 

2% Z DANE https://www.uvp.sk/2-z-dane/

 

Očkovanie: plán 19.10. 2020

Odčervenie: áno

Odblšenie: áno

Sterilizácia: bude

Čipovanie: áno

Ďalšie zvieratá na adopciu