Pridané dňa 28. septembra 2020 / 211
Pohlavie : Psík
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 5-10 rokov
Mesto / Obec : Nova Bana

PROSÍME, ZDIEĽAJTE TENTO PRÍSPEVOK, KAM SA DÁ, JE TO KENNYHO JEDINÁ ŠANCA ❗ POTREBUJEME, ABY SA O ŇOM DOZVEDELO ČO NAJVIAČ LUDÍ ❗
❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌❌
Kde len začať 😞
Kenai prežil svoj doterajší život v naozaj príšerných podmienkach, aké si žiadne zviera nezaslúži ! Ako šteňa ho zavreli v malom koterci a nikdy viac z neho nevybrali 😱❗Nebol nikdy na vodítku, nepoznal nič len rozbitý koterec plný vlastných výkalov, bez búdy a poriadnej stravy. „Majitelia“ sa zmohli len na pomyje, ktoré mu hodili dnu raz denne 🙁
Čo takýto chov spraví so psychikou psa je jasné…Keď sme ho odoberali, panicky sa bál výjsť z dverí koterca, pri navlečení vodítka na krk sa hádzal hystericky o zem a s veľkou námahou sme ho do auta naložili na odchytovej tyči.
Kenny nepoznal nič a tak sa aj správal. Na začiatku reagoval zle na všetko, čo mu bránilo v pohybe, či to bol neživý alebo živý predmet/pes/človek. Postupne sa naučil, že naozaj nie je nutné ani vhodné útočiť na ľudí, ktorí ho venčia a nechtiac sa o neho oprú alebo ho potiahnu iným smerom ako chcel on.
Dnes sa jeho útoky zminimalizovali, pracuje sa s ním s náhubkom, na ktorý si už zvykol, na vodítku chodí pri nohe, dá sa s ním pomerne dobre manipulovať, dokonca vie chodiť aj autom.
Na prítomnosť psov si zvykol dobre, je ale dominantný v kontakte najmä so samcami.
Urobili sme, čo sme mohli, naučili ho základy spolunažívania s človekom a útulkový režim. Miluje loptičky, má veľmi silný koristnícky pud, mnoho energie, je vytrvalý a temperamentný. Na svoj vek rozhodne nevyzerá ani sa nespráva.
Stal sa z neho veľmi pekný pes, osvalil, zvláda aj dlhé vychádzky a rôzne aktivity. Veľmi dobre sa učí.
Tu ale nastáva náš problém. Viac ho v útulkovom prostredí nenaučíme, návštevy cudzích zvláda úplne v pohode, nemá s ľuďmi problém, všetky jeho problémy spočívajú v prehnanej reaktívnosti a frustrácii. V útulku teda ďaľší pokrok už zrejme nemá šancu urobiť.
❗ VEĽMI ZA NEHO PROSÍME !
POTREBOVAL BY SKÚSENÚ DOČASNÚ OPATERU, ALEBO DOMOV ❗
U tohto konkrétneho psíka si myslíme, že by pre neho bol najvhodnejší domov v rodinnom dome, ideálne na začiatok s kotercom, aby sa s ním nový človek naučil bezpečné pracovať. Dokonca by sme nevideli problém ani v živote v byte, ak majiteľ dodrží na začiatku určité opatrenia a vyhradí mu priestor na oddych. Po väčšej aktivite je zvyknutý byť v kľude.
Sme si isté, že z tohto psa by bol skvelý obranár, my ho ale týmto smerom nevedieme, ani sa nechystáme, najprv potrebuje upratať v hlave a uistiť si kde sú mantinely správania voči svojmu človeku.
V tomto prípade si vieme predstaviť aj opateru vo firme, ovšem podmienky a režim psa by sme si preverili osobne ! Ak by mal žiť celé dni v koterci, tak ho určite od nás neposunieme . Dáme ho len do lepších podmienok, ako tie, čo má aktuálne v útulku.
Pri jeho prevýchove (ak sa to tak dá nazvať) sme sa namakali a nechceme, aby naša snaha vyšla nazmar ! Je vo veľmi dobrej kondícii, pred sebou má polku života a nás by neskutočne mrzelo, ak jeho cesta skončí v útulku ! Tento pes má naviac a niekomu by mohol byť skvelým neústupným parťákom a aj ochrancom.
Je veterinárne ošetrený a kastrovaný.
Má obrovskú chuť pracovať.

Nájde sa niekto, kto mu dá šancu? 

Ďalšie zvieratá na adopciu