Pridané dňa 24. septembra 2023 / 315
Pohlavie : Fenka
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Bratislava

Jenny (nar. 2019) je fenka stredného vzrastu (25kg), kastrovaná, momentálne sa nachádza v byte v dočasnej opatere v Bratislave.

Jenny očami jej dočaskára.

,,Často dostávam otázku, či je kríženec rasy Chow-chow, pretože jej zvlášnym znamením je fľakatý jazyk. Povaha a znášanlivosť: poslušná, priateľská k deťom aj ku psíkom, fenky si vyberá a je trochu žiarlivá. No bola už doma s inými psíkmi, takže je možná adopcia aj k druhému hafanovi. Mačky naháňa a brechá na ne. (pozn. nie do RD, mačky aj sliepky loví).Nechá so sebou manipulovať bez problémov.

K ľudom je kontaktná, nemá strach, ani nedomŕza. No ak jej to dovolíte, ráno na vás vylezie a bude vám oblizovať tvár.

Ako sa dostala do útulku a ako dlho je u nás: skántrila sliepky. Od apríla 2023 je v dočasnej opatere v Bratislave.

Čo vie a čo má rada: hygienu má perfektne zvládnutú. Dá sa s ňou športovať: beh, bicykel, ľúbi vodu. Nedožaduje sa však vybíjania nadbytku energie. V pohode zvláda jazdu autom aj hromadnou dopravou, náhubok znáša bez protestov. Pozná privolanie, povaly sadni a daj packu. Na vychádzke veľmi neťahá (iba trochu) a vonku vie čakať. Pri venčení na voľno sa netúla príliš ďaleko a nestratí sa.

Čo treba zlepšiť: samostatnosť. Jenny nie je zvyknutá byť doma sama, počas bežnej pracovnej doby – na to by bolo treba ísť postupne. Občas objaví zaujímavý pach a má nutkanie sa v ňom vyváľať, tomu sa dá predísť venčením na vôdzke.

Ak sa Vám Jenny páči a chceli by ste jej poskytnúť trvalý domov, rád si s Vami dohodnem stretnutie v Bratislave.

Kontakt : 0903 891 810

Ďalšie zvieratá na adopciu