Pridané dňa 14. septembra 2022 / 310
Pohlavie : Mačička
Veľkosť : dospelé
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Banská Bystrica

Elegantná a milá parťáčka.

Filoménka – prijatá do starostlivosti OZ 11.10.2021 – BB

Dátum narodenia:  1.8.2021

Filoménka je testovaná na FIV/FeLV s neg.výsledkom, odčervená, kastrovaná, vakcinovaná, pri adopcii bude začipovaná.

Šarmantná mladá Filoménka k nám prišla ešte ako mačiatko so sestrou Valentínkou. Tej sa domov pošťastil, no o Filoménku nik neprejavil záujem ani počas osobných návštev. Občas sa dokonca ľudia vyjadrili na jej adresu slovami fuj, škaredá, čudná… Mať korytnačinovú srsť je väčšia smola, ako byť čierna. Ale stále sú medzi ľuďmi milovníci práve tejto farby a my veríme, že ak sa aj neozve práve takýto človek, nájde sa niekto iný. Niekto, kto rozumie, že je to len sfarbenie a nie špina… 🙂 Korytnačinové mačky sú úžasné, majú svojskú povahu a občas aj svoju hlavu. Sú veľmi milujúce a človeku oddané, ale potrebujú priestor a pochopenie aj pre svoju občasnú samostatnosť. Sú to ideálne spoločníčky pre ľudí, ktorí od mačky nečakajú, že bude celodenne slúžiť ako pijak na ich emočné problémy. Filoménka má totiž tiež občas svoje dni a nie vždy sa chce mojkať či družiť. Potrebuje rodinu, čo mačku vníma ako samostatnú a silnú bytosť a dovolí jej byť parťákom. Ona ľudí miluje, bude si u vás užívať každú minútu dňa. Neodporúčame ju k maličkým deťom, má totiž rýchly štartér, keď jej niekto robí zle. Inak nepotrebuje žiadny špeci prístup. Zvládne aj inú mačku a ďalšie domáce zvieratko. Je mladá, naučí sa na kadečo, veríme. Má naozaj krásnu a atletickú postavu, hotová gymnastka. Fotiek nemá veľa, v deň fotenia mala bohužiaľ iné veci na práci, väčšinu času fotografku totálne ignorovala…odniesla si to plyšová myš a loptička 😀 Kufrík má zbalený, čaká len na jednu správu – radi by sme dali Filoménke domov. Dočká sa tohto znenia?

Hľadá si domov v interiéri. Dbajte na zabezpečenie balkónov a okien.

Kontakt: 

0910 492 555 (iba sms, ozveme sa), bystricka.macacaren@gmail.com, Facebook

Informácia k adopčným podmienkam :

  • Podpísanie darovacej zmluvy
  • Úhrada adopčného daru – priamo pri adopcii, alebo zaslaním na účet OZ. Výška adopčného daru záleží na novom majiteľovi a jeho možnostiach, ochote prispieť a pomôcť.
  • Do budúcna by sme radi ostali s novým majiteľom v kontakte prostredníctvom mailu a občasných fotografií miláčika, ktoré dokumentujú to, ako sa mu darí.

Informácie aktualizované: jún 2022

Mesto: Banská Bystrica

Ďalšie zvieratá na adopciu