Pridané dňa 17. novembra 2022 / 204
Pohlavie : Psík
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Šaľa
Elios sa dostal do útulku na jeseň minulého roku spolu s kamošom Rubenom. Elios sa veľmi ťažko adaptoval v útulkovom prostredí, milimetrovými krokmi napredoval, potreboval by však ďalších 100 rokov, aby sa mohol v útulku úspešne zlepšovať.
Na jar tohoto roku, ho postihlo ťažké zápalové ochorenie. Napriek inzercii a opakovanému zdieľaniu, sa nenašiel nik, kto by mu poskytol dočasnú op. na doliečenie. Ako inak, napokon pomohol ten, kto má toho najviac. Elios išiel núdzovo do azylu, kde je ďalšich 20 psíkov. V domácom prostredí sa vyliečil, pookrel a pričuchol rytmu v domácom prostredí, čo veľmi pomohlo jeho psychike. Eliosov príbeh môžeme a chceme doklepnúť do dokonalosti – a tým je nájdenie trpezlivej rodinky, ktorá by mu otvorila dvere svojho príbytku a dala mu trvalý domov a potrebný čas na adaptáciu. Rodinke budeme samozrejme nápomocní radami a usmernením.
Pripomenieme len, že pár mesiacov predtým ako k nám prišiel Elios, sme mali v útulku jeho brata Eliota, navlas rovnaký vzhľadovo aj povahovo. Na Eliota sa šťastie v podobe novej rodinky rýchlo usmialo, a rovnako v domácom prostredí napredoval míľovými krokmi. Dovolíme si tvrdiť, že toto je tá pravá medicína aj pre Eliosa …
Život s Eliosom je ako na horskej dráhe, plný zábavy a adrenalínu 😃 Prvé dni je vyplašený,ale stačí sa mu venovať a on si veľmi rýchlo zvykne na nové prostredie.Potom je to už iba hra a zábava.Zaujíma sa o chod domácnosti.Zo zaujatosť sleduje ako sa varí,prečo a kam sa člen rodiny presúva,čo má akurát v ruke alebo ako sa upratuje.Kontrola predsa musí byť 🙂 V novom prostredí sa mu jednoduchšie zabývava keď je tam aj iný psík a pomáha mu spoznať domácnosť.
 
Elios je psík stredného vzrastu, čipovaný, kastrovaný, s platnými vakcínami.
Všetky potrebné informácie k Eiliosovi poskytneme na tel.č. 0903 891 810.
Ďalšie zvieratá na adopciu