Pridané dňa 12. septembra 2022 / 170
Pohlavie : Fenka
Veľkosť : šteniatko
Vek : do 1 roka
Mesto / Obec : Košice

POHLAVIE: sučka

PRIBLIŽNÝ ROK NARODENIA: 05/2022

PRÍCHOD DO ÚTULKU: 23.05. 2022

VEĽKOSŤ: 10,2 kg, výška 40cm – 31.08. 2022 

Maličká Eli sa našla na ulici Orechová v Košiciach.

Na prvý pohľad rozkošné šteniatko ako každé iné, žiaľ nie je to úplne tak. Rozkošná určite je, ale od iných šteniatok sa líši svojim hendikepom. 

Malička Eli má pravdepodobne vývojovou vadou zle vyvinutú prednú labku, má len maličký kyptík. Tento zdravotný stav je bohužiaľ nezvratný, no to nebráni Elinke užívať si plnými dúškami šťastný a plnohodnotný život. 

Elinka zo začiatku potrebuje trošku času aby zistila či môže novému človeku plne dôverovať, ale keď si Vás „otestuje“ a oňuchá, tak ste si našli nového parťáka na šálenie a hranie sa. 

Elinka je veľmi živá a hravá, také malé klbko energie a šibalstva. Má typickú šteniatkovsku povahu a teda dlho neobsedí na jednom mieste a chce preskúmať každý kút domácnosti a vonku objavovať krásy sveta. Ani jej hendikep ju nezastaví a nespomalí pri plnení týchto cieľov. 

Aj napriek svojmu hendikepu je Elinka vhodná k prvopsíčkarom, kedže si okrem trochy väčšej opatrnosti nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti a znalosti. 

Elinka má veľmi rada hračky na kusanie, pamlsky a maškrty a veľmi rada sa šalí a hrá s ľudmi alebo s inými psíkmi. Nepáčia sa jej prudšie pohyby, tých sa trošku bojí a dá to najavo štekotom, no nikdy nie je agresívna. Elinka bude presne taká, akú si ju vychováte, je to veľmi bystré a učenlivé šteniatko. 

S inými psami nemá žiaden problém s každým psíkom by sa chcela hrať a byť veľká kamarátka. Elinka vychádza aj s mačkami. 

Pri pravidelnom venčení má Elinka hygienické návyky, vonku sa správa slušne a je naučená na prechádzky na vodítku. Vo vnútri sa správa ako typické šteniatko a teda ak jej nenájdete aktivitu vy, nájde si ju sama a môže sa stať že niečo rozhryzie od nudy. Nie je to ale nič, čo by trocha výcviku a trpezlivosti nenapravila. Elinka môže zo začiatku na nové zvuky a javy reagovať štekotom.

Eli je vhodná do domu s úplným prístupom dnu alebo do bytu. Ak by ste mali vážny záujem o Eli, zvážte všetky aspekty aby nezažila tú najväčšiu zradu a prišla o domov.

OČKOVANIE: áno

ODČERVENIE: áno

ODBLŠENIE: áno

STERILIZÁCIA: v dospelosti

ČIPOVANIE: áno

PRE VIAC INFORMÁCIÍ, ALEBO V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA TEL.Č. 0907441447. 

V PRÍPADE NEDOSTUPNOSTI NÁM PROSÍME NAPÍŠTE SMS. 

Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať. 

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.

Transparentný účet :

Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov 

IBAN: SK5009000000005111391211 

Swift kód: GIBASKBX 

2. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.

– https://www.paf.sk/50-uvp#

– https://www.preutulky.sk/uvp/

– https://www.yanashop.sk/Utulok-UVP-Kosice-c50_0_1.htm

– https://www.novyzverinec.sk/pre-utulky/

3. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

2% Z DANE https://www.uvp.sk/2-z-dane/

Ďalšie zvieratá na adopciu