Pridané dňa 19. októbra 2020 / 187
Pohlavie : Psík
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 10 a viac
Mesto / Obec : sered

Aktualizácia 24.5.2020 Náš staručký Dedy stále čaká na svoje vysnívané miesto plné dobrého jedla, pamlskov, milujúcich ľudí, ktorí mu dajú domov na dožitie. Dedy sa u nás po operácii pekne zotavil, nádor mu už viac nebráni v pohybe. Je vykastrovaný a zatial nemá žiadne zdravotné ťažkosti okrem toho, že zle počuje a vidí len minimum. No Dedy sa pekne drží, je šikovný a zvláda orientáciu podľa čuchu. Jediné čo mu chýba je domov. Je to bezproblémový, veľmi vďačný a priateľský psík, nenáročný a nekonfliktný. Potrebuje ohľaduplného a kludného psieho parťáka, ktorý mu dá priestor alebo potom domov kde bude jedináčik.

*************************************

Dedy absolvoval kompletnú veterinárnu prehliadku. Je to staručký psíček, napoly slepý a hluchý, ktorý okrem veku si nesie aj rôzne zdravotné problémy ktoré boli možno aj dôvodom pre jeho zbavenie sa. Dedy má na hrudníku nádor ktorý by sa mal vyoperovať a následne zaslať do laboratória či sa jedná zhubný alebo nezhubný nádor. Bohužial toto však nemôžeme vykonať pokiaľ je Dedy v koterci. Potrebovali by sme dočasnú opateru , úplne ideálne nový domov .

*************************************

Všetky vet.náklady hradí naše OZ. Dedyho je možné podporiť finančne na vet. úkony na čísle účtu: SK 88 1100 0000 0029 2086 6703. Poznámka : Dedy

Ďakujeme

*************************************

Dedy je psíček, ktorý celý svoj život stál po boku svojho majiteľa, roky svojou úžasnou povahou niekomu spríjemňoval život, až sa raz ten “niekto” (zámerne ho nebudeme volať človek) rozhodol, že Dedy doslúžil, prestal počuť, vidieť, nakopilo sa mu množstvo zdravotných problémov a tak je čas sa ho zbaviť. Namiesto toho, aby mu zabezpečil dôstojný život a dostatočnú starostlivosť Dedyho prehodil cez most do vody. Psík, ktorý u nás dostal meno Dedy je však veľký bojovník, aj napriek tomu čo si zažil miluje ľudí, hladkanie a spoločnosť. Aj napriek tomu, že rozlišuje pravdepodobne len svetlo a tmu a počuje len vysoké tóny, nájde si v svojej blízkosti človeka, ktorý ho pomojká. Pomaly sa dáva dokopy a začína sa lepšie a lepšie orientovať. Dedy si zaslúži prežiť krásny zvyšok svojho života a my veríme, že sa nájde človek, ktorý mu to dokáže zabezpečiť namiesto toho “niekoho” kto to nedokázal a zlyhal Dedé je psíček ktorý nám bol nahlásený na ceste medzi Sencom a Velkými Ulanmi v potoku. Na miesto sme vyrazili, hoci sme nemali absolútne žiadne miesto kam by sme ho dali, ale nemohli sme nepomôcť. Po príchode na miesto Dedy už ležal na kraji potoka. Potichu, pomaly aby sme ho nevyplašili , sa nám ho pomocou poškótiek podarilo odlákať od vody a naložiť do auta.

Ďalšie zvieratá na adopciu