Pridané dňa 17. februára 2023 / 772
Pohlavie : Fenka / Psík
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 5-10 rokov
Mesto / Obec : Bratislava

CORA (18kg, 2016) žila ako samorast podľa vlastných pravidiel, ale beztak je vnímavá a ústretová, potrebuje k sebe vytrvalého a dôsledného človeka, ktorý jej poskytne fyzické vyťaženie a mentálnu stimuláciu.
Cora nie je psík, ktorý sa cudzím ľuďom s nadšením vrhne do náručia, potrebuje čas na privyknutie a na nadobudnutie dôvery. Nepotrebuje ďalších ľudí okrem najbližšej rodiny, čiže ak nežijete čulým spoločenským životom, Cora je pre Vás tá pravá, ale pri správnom vedení sa vie správať aj vo väčšej skupine ľudí a psíkov.
Cora je vhodná ako psík jedináčik (nie k hydine a nie k mačičkám!) alebo ako kamarátka k vyrovnanému psíkovi a skúsenému majiteľovi, ktorý dokáže hafanom stanoviť hranice, poskytnúť pocit bezpečia a mať psíky pod kontrolou pri kŕmení, venčení aj hre. Cora nie je útočná, ale skúsenosti ju naučili brániť sa, keď to považuje za potrebné.
Cora je čipovaná, kastrovaná, ošetrená proti parazitom, očkovaná, dočasne býva v Bratislave, hygienické návyky zvládnuté, v byte nič neničí, vie sa slušne správať. Keď si na všetko zvykne a nový majiteľ si získa jej dôveru, budú nerozlučnou a neporaziteľnou dvojkou rovnako, ako teraz tvorí dokonalý tím so svojím dočaskárom.

Ďalšie zvieratá na adopciu