Pridané dňa 10. apríla 2019 / 2568
Pohlavie : Fenka
Veľkosť : veľký (nad 25kg)
Vek : 5-10 rokov
Mesto / Obec : Orechová Potôň (okres Dunajská Streda)

V útulku je od júna 2012. Krásna čierna sučka je kríženec labradora a nemeckého ovčiaka. Narodila sa 9. júla 2011. Táto milá fenka je kastrovaná aj čipovaná.

Dočká sa Čita dakedy ešte skutočného domova, kde nebude jedna z mnohých? Kde bude chodiť na vychádzky, spoznávať okolie, nových psov, nových ľudí. Jedna z najlepších psích pováh u nás. Žiaľ je čierna a veľká, a tak roky každým záujemcom obchádzaná. Ani labrador ani nemecký ovčiak, ale mix oboch. To jej charakteru dalo všetko dobré z jej predkov: priateľskosť, vernosť, oddanosť. Nič poľovnícke v nej však nie je. Mierne reaguje na kozy. Na mačky si nevyskakuje, znesie sa s každým psom. Miluje deti, na ľudí nevyskakuje. K cudzím je priateľská. Vhodnejšia do rodinného domu, ale s prístupom dnu k  rodine. Ale zvládla by aj byt s dostatočnými prechádzkami. Už nemá ten temperament ako za mlada, tak jej prechádzky stačia.

Čita volá do hry každého psa, veľkého i malého. Je priateľská k ľuďom a veľmi poslušná. O niečo vyššia ako bežný labík pripomína veľkú guľu, ktorá keď sa plná elánu a energie prirúti z vonku vyvolá úsmev na každej tvári.  

Len čo natiahnem ruku, že ju pohladkám, zvalí sa zadkom na zem a začne sa mi od radosti krútiť pod rukou.  

S jej výbornou povahou ju odporúčam ako druhého, kľudne aj tretieho psa do rodiny. Milovníci veľkých psov, neváhajte. Čita rozohrá každé srdce, s ňou ako členkou rodiny nikdy neoľutujete.

Združenie ochrancov a priateľov zvierat
Ďalšie zvieratá na adopciu