Pridané dňa 17. apríla 2024 / 152
Pohlavie : Psík
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : do 1 roka
Mesto / Obec : Trstené pri Hornáde

Odhadovaný dátum narodenia: 2.7.2023

Váha: cca 10kg

Odhadovaná váha v dospelosti: maximálne do 15kg

Dátum príjmu: 15.9.2023

Pohlavie: Samec

 

🏡 Domov si hľadá v byte alebo na záhrade pri domčeku s prístupom dnu.

❤️ Je to odrastené štendo, ktoré už nejakú dobu obýva gauč a posteľ nášho ošetrovateľa. Je na ľudí zvyknutý, no pri nových ľuďoch potrebuje čas. Napriek svojej veľkosti a povahe je to strachopud a preto potrebuje k sebe človeka, ktorý mu dá priestor a má už aspoň nejaké základné skúsenosti so psíkmi. Kexík určite nie je vhodný ku začiatočníkom, ktorí nikdy nemali psíka.

🚑 Má za sebou odčervenia, odblšenie, veterinárne prehliadky, čipovanie, očkovania na infekčné ochorenia ako aj očkovanie proti besnote.

👦🏼 Kexíka odporúčame buď do bezdetnej rodiny, alebo ku veľkým deťom (10+ rokov) z dôvodu jeho mierne bojazlivej povahy.

🐾Vychádza so psíkmi akéhokoľvek vzrastu a veku. Vychádza tiež bez problémov s mačičkami, v domácnosti, kde sa aktuálne nachádza, je aj mačička.

🐾 Úlohou nových majiteľov, je určite práca so psíkom, jeho ďalšia socializácia ako so zvieratami tak s ľuďmi, ruchom prípadného mesta ale aj učenie na vodítko.

🐾 Ako všetci vieme, priniesť si so sebou domov šteniatko nesie aj dávku trpezlivosti, času a pochopenia. Prečo? Je asi úplne jedno, odkiaľ štendo pochádza. Štartovaciu čiaru má každé šteniatko rovnakú. Je potrebné naučiť ho hygienickým návykom, trénovať alebo len doladiť chôdzu na vodítku a predovšetkým ho socializovať na každom kroku. Občas sa to zdá ako nekonečná cesta, ale ako každá cesta, aj táto ma svoj koniec, na ktorom nás čaká zaslúžené ovocie a to šikovný člen rodinky, od ktorého už viete, čo máte očakávať, ovláda to, čo ho naučíte a už si len užívate dni plné šalenia, mojkania, prechádzok a oddanosti chlpáča, pre ktorého ste vďaka miestu u vás doma láskou na celý život.

🐾 Nový majiteľ musí byť taktiež pripravený a vedomý si toho, že si psíka berie z predtým nevyhovujúcich podmienok a z útulku, čo znamená, že psíka treba na mnoho veci naučiť a socializovať ho. Musí si zvyknúť ako na ľudí, tak na nové miesta ruch prípadného mesta či na iné.

📌 Podmienkou adopcie je kastrácia.

📌 Svoje adoptované labky si po adopcii strážime, ako aj strážime dodržanie podmienok adopčnej zmluvy.

 

Ak sa vám náš Kexík páči, vyplňte, prosíme, náš adopčný formulár: https://ozvlabky.sk/adopcny-formular/ 

Do vhodnej rodinky vieme Kexíka priblížiť v rámci SR a ČR. 😊❤️

Ďalšie zvieratá na adopciu