Pridané dňa 28. mája 2024 / 132
Pohlavie : Psík
Veľkosť : stredný (do 25kg)
Vek : 1-5 rokov
Mesto / Obec : Trstené pri Hornáde

“Spomínam si na deň, keď som prekročil brány centra. Bol som malou guľkou, v brušku plno červíkov, v kožúšku samé blchy. Bol som premočený a vystrašený, nevedel som, čo ma čaká. Pochádzam z osady, kde sa ku psíkom nesprávajú pekne. A keďže som nepoznal nič iné, len zlé zaobchádzanie, nevedel som, ako sa ku mne budú správať na tomto mieste.

Úprimne vám poviem, že moje obavy boli úplne zbytočné.

Totiž na tomto mieste robia skvelí ľudia s láskou a pochopením pre zvieratká. Každý deň ma podstivo kŕmia, šalia sa so mnou, keď majú čas, aj ma učia novým veciam. Som rád za to, kde som sa dostal. A hoci prvé týždne môjho života stáli za nič, títo ľudia mi všetko vynahradili, a vynahrádzajú dodnes. Prajú si však jediné. Aby som si našiel láskavý domov, kde budem môcť ďalej prosperovať. Kde budem môcť ľúbiť a byť ľúbený. Ak o takom domove vieš, prosím, napíšeš mi správu? Moji ošetrovatelia mi ju prečítajú, a možno o pár dní prebehne naše prvé a osudové stretnutie.” 💙

 

Odhadovaný dátum narodenia: 16.8.2022

Váha: cca 13,7kg

Odhadovaná váha v dospelosti: cca do 15kg

Dátum príjmu: 25.10.2022

Pohlavie: Samec

 

🏡 Domov si hľadá v byte alebo na záhrade pri domčeku s prístupom dnu.

❤️ Je to vyspelý chalan, s vlastným názorom na život, s veľkou chuťou sa učiť nové veci a spoznávať svet. 

🚑 Podstúpil odčervenia, odblšenie, veterinárne prehliadky, čipovanie, očkovania a kastráciu. 

👦🏼 Jedná sa o odrastené šteňa, potrebuje trochu času a priestoru na spoznanie človeka, akonáhle sa oťuká, zamiluje sa a nezbavíte sa ho. Domov si hľadá pokojne aj ku deťom, ale musia byť väčšie a ovládať pravidlá správania sa ku psíkom.

🐾 Je plne socializovaný, vychádza so psíkmi akéhokoľvek vzrastu a veku. Keďže sa jedná o odrastené šteňa, s mačičkami nepredpokladáme žiaden problém.

🐾 Ako všetci vieme, priniesť si so sebou domov šteniatko nesie aj dávku trpezlivosti, času a pochopenia.

Prečo? Je asi úplne jedno, odkiaľ štendo pochádza. Štartovaciu čiaru má každé šteniatko rovnakú. Je potrebné naučiť ho hygienickým návykom, trenovať alebo len doladiť chôdzu na vodítku a predovšetkým ho socializovať na každom kroku. Občas sa to zdá ako nekonečná cesta, ale ako každá cesta, aj táto ma svoj koniec, na ktorom nás čaká zaslúžené ovocie a to šikovný člen rodinky, od ktorého už viete, čo máte očakávať, ovláda to, čo ho naučíte a už si len užívate dni plné šalenia, mojkania, prechádzok a oddanosti chlpáča, pre ktorého ste vďaka miestu u vás doma láskou na celý život.

📌 Podmienkou adopcie je kastrácia.

 

Ak sa vám náš Diego páči, vyplňte náš adopčný formulár: https://ozvlabky.sk/adopcny-formular/ 

Do vhodnej rodinky vieme Diega priblížiť v rámci SR a ČR. 😊❤️

Ďalšie zvieratá na adopciu